Łatwe zarządzanie, duża pojemność oraz elastyczne skalowanie to tylko część tego co oferuje rozproszona pamięć masowa. Przede wszystkim zapewnia wysoką wydajność, ponadprzeciętną niezawodność oraz cały wachlarz funkcji, które sprawiają, że jest ona najlepszym wyborem do tworzenia i rozwoju centrów danych w chmurze. Stąd też system pamięci masowej cieszy się dużym uznaniem wśród przedsiębiorstw, organizacji oraz instytucji finansowych, co przekłada się na liczne wdrożenia systemu do hostowania aplikacji o znaczeniu krytycznym, w trakcie budowy dużych centrów danych.
Z informacji opublikowanych w raporcie Storage Performance Council (SPC), w czerwcu 2017 roku, największą wydajność wśród rozproszonych systemów przechowywania zapewnia właśnie FusionStorage od firmy Huawei. Gwarantuje on szybkie i stabilne działanie kluczowych operacji, dzięki opóźnieniom wynoszącym 0,3 ms, które pozwalają spełnić najwyższe wymogi odnośnie czasu dostępu do baz danych firm i internetowych usług finansowych.
FusionStorage zapewnia płynność biznesową, dostarczając wielopoziomowe rozwiązania, dając możliwość wdrożenia ich na żądanie przez użytkowników. Gwarancja nieprzerwanego działania, obejmująca wirtualizację oraz bazy danych to niewątpliwie jedna z ważniejszych zalet. Niezawodność wynosząca 99,9999% nie pozostawia wątpliwości co do stabilności pracy. Rozwiązanie firmy Huawei, jako jedyne na rynku dysponuje technologią asynchronicznej replikacji. Wspiera ona Recovery Point Objective drugiego poziomu w zakresie długoterminowych scenariuszy ochrony danych.
Nie bez znaczenia pozostają koszty, które dzięki zastosowanej technologii EC Turbo ulegają obniżeniu. Tak samo sprawa wygląda w kwestii poprawy wydajności. Zwiększona aż do 80 procent ilość wolnego miejsca na dysku, nie koliduje z zachowaniem zrównoważonej wydajności w standardowym trybie redundacji trzech kopii. FusionStorage to doskonały i jedyny przykład rozproszonej pamięci, mogący pochwalić się zarówno wysoką wydajnością, jak i idealnym wykorzystaniem przestrzeni dyskowej. Dodatkowo może pełnić rolę hardware bez potrzeby przenoszenia danych, dostarczając nowe systemy pamięci masowej. Warto również wspomnieć, iż FusionStorage cechuje się doskonałą kompatybilnością ekosystemów korporacyjnych. Obsługuje iSCSI, jest kompatybilny z platformami wirtualizacyjnymi i systemami Linux, UNIX i Windows. Korzysta z najprostszej puli pamięci, aby spełnić wymagania dotyczące przechowywania najbardziej złożonych danych o mieszanym obciążeniu.
System Huawei FusionStorage Distributed Cloud Storage swoją premierę na rynku miał w 2012 roku. Od tego momentu obsługuje tysiące osób na całym świecie, wpływając na przyspieszenie ich cyfrowej transformacji. Wdrożeniem rozwiązania od Huawei mogą poszczycić się m.in. takie firmy jak China Merchants Bank oraz China Mobile Liaoning. Wydajność Fusion Storage odnosząca się do celów komercyjnych przewyższa już 3 exabajty.