Tak zwana „technologia decyzyjna” Dynamic Yield zostanie wbudowana w nowe elektroniczne tablice menu znajdujące się w McDonald’s drive-thru, aby zapewnić bardziej spersonalizowaną obsługę klienta. Oznacza to, że pozycje w menu mogą się zmienić nawet podczas składania zamówienia. Przykładowo jeśli zamawiasz burgera, menu może automatycznie zmieniać pozycję frytek na tablicy menu lub inne elementy boczne. W efekcie może to przekonać niektórych klientów do wyboru dodatkowych przekąsek, gdy ich w ogóle nie planowali.
Technologia zasilająca tablice menu będzie również uwzględniać czynniki, takie jak aktualne warunki pogodowe – może więc oferować zimne napoje w upalny dzień – a także to, jak obłożona jest dana restauracja.
Nowa zaawansowana karta menu McDonald jest podobna pod wieloma względami do tego, jak wygląda strona główna Amazon. Oferuje ona podobne lub uzupełniające się produkty, ponieważ śledzi aktywność wyszukiwania poszczególnych użytkowników.
McDonald’s testował tę technologię w wielu swoich restauracjach w ciągu ostatniego roku i obecnie przygotowuje się do wdrożenia jej w ponad 1000 lokalizacjach. Długoterminowym planem jest zainstalowanie inteligentnych tablic menu we wszystkich 14 000 amerykańskich restauracjach, a także w lokalizacjach międzynarodowych. Prawdopodobnie technologia w końcu trafi do samoobsługowych kiosków i aplikacji mobilnych McDonald’s.
Steve Easterbrook, dyrektor generalny McDonald’s, zasugerował nawet, że pewnego dnia będzie można zastosować technologię rozpoznawania klienta, aby tablica menu mogła dostosować swoje produkty na podstawie jego ostatnich zakupów. W takim przypadku dane klientów mogą być udostępniane w całej sieci restauracji, a nie ograniczone do pojedynczego punktu sprzedaży, co dodatkowo zwiększa siłę technologii i jej zdolność do zwiększania wyników sprzedaży.
Posunięcie McDonald’s, aby wykorzystać sztuczną inteligencję w celu zwiększenia zysków, odzwierciedla podobne wysiłki rosnącej liczby przedsiębiorstw chcących zwiększyć interakcję i kontakt z klientem w ostatnich latach. Połączenie technologii decyzyjnej z danymi klientów zebranymi za pomocą programów lojalnościowych i aplikacji umożliwia tym firmom oferowanie bardziej spersonalizowanych zakupów – takich, które skłaniają do dokonywania dodatkowych zakupów.